استفاده از بادام کاغذی درجه یک در ساخت جوایز جام جهانی 2022

بادام کاغذی درجه یک در پوسته بادام بادام خام، بلانچ شده، بو داده خشک و بو داده شده در روغن موجود است. آنها را می توان به صورت کامل، ورقه ای، خرد شده یا خرد شده خریداری کرد.

اگرچه آنها اغلب به صورت ساده یا نمکی یافت می شوند، اما در طعم های برشته شده با عسل، باربیکیو، فلفل قرمز، روکش شکلات و طعم های دیگر موجود هستند که بسیاری از آنها می توانند کالری، سدیم و شکر را افزایش دهند.

بادام خام از نظر تغذیه ای با بو داده خشک قابل مقایسه است. بهتر است بادام را در مکانی خنک، تاریک و خشک نگهداری کنید. اگر در دمای کمتر از 40 درجه فارنهایت نگهداری شود، بادام را می توان حدود دو سال نگهداری کرد.

شیر بادام. این شیر گیاهی بدون لبنیات فاقد کلسترول و لاکتوز است، که ممکن است برای کسانی که از رژیم غذایی کم کلسترول پیروی می کنند یا به لاکتوز حساسیت ندارند، جذاب باشد.

بادام

از آسیاب ریز بادام با آب تهیه می شود و سپس آن را صاف می کنند تا تفاله بادام جدا شود. سپس مایع باقیمانده ممکن است با مواد مغذی مانند کلسیم و ویتامین های A و D غنی شود.

در حالی که بهترین انتخاب شیر بادام شیرین نشده است، بسیاری از آنها شیرین کننده ها را اضافه کرده اند، بنابراین حتماً پانل تغذیه را بررسی کنید.

کره بادام قوام مشابهی با کره بادام زمینی دارد، اما می تواند جایگزینی برای کسانی باشد که به بادام زمینی حساسیت دارند. کره بادام شیشه ای معمولاً گران تر از کره بادام زمینی است و قیمت آن بین 5 تا 15 دلار است.
برای گزینه ای ارزان تر، کره بادام DIY را امتحان کنید. 1 پوند بادام بو داده خشک را در غذاساز یا مخلوط کن پرقدرت آسیاب کنید، با سرعت کم شروع کنید و به تدریج سرعت را افزایش دهید. مکث کنید تا کناره های پردازنده خراشیده شود و تکه های بزرگ خرد شود.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.