استفاده از بنتونیت اکتیو شده رطوبت هوای محیط اطراف را می گیرد

ذخایر بنتونیت معمولاً با استخراج معادن مورد بهره برداری قرار می گیرد. بنتونیت استخراج شده کاملاً جامد است، حتی با رطوبت تقریباً 30٪. این ماده ابتدا خرد شده و در صورت لزوم با افزودن خاکستر سودا فعال می شود.

بنتونیت اکتیو شده متعاقباً خشک می شود تا به رطوبت تقریباً 15 درصد برسد. با توجه به کاربرد نهایی، بنتونیت یا الک می شود یا آسیاب می شود.

برای کاربردهای خاص، بنتونیت با حذف مواد معدنی گانگی مرتبط، یا با اسیدها برای تولید بنتونیت فعال شده با اسید، یا با مواد آلی برای تولید رس های ارگانیک تصفیه می شود.

بنتونیت به عنوان ماده پیوند دهنده در تهیه ماسه قالب گیری برای تولید آهن، فولاد و ریخته گری غیر آهنی استفاده می شود. خواص منحصر به فرد بنتونیت باعث می شود که قالب های شن و ماسه سبز با جریان پذیری خوب، تراکم پذیری و پایداری حرارتی برای تولید ریخته گری با کیفیت بالا ایجاد شود.

بنتونیت
بنتونیت برای خاک گربه استفاده می شود، زیرا مزیت آن در جذب زباله با تشکیل توده ها که به راحتی قابل جدا شدن هستند باقی مانده را برای استفاده بیشتر دست نخورده می گذارد.

بنتونیت به عنوان ماده اتصال دهنده در تولید گلوله های سنگ آهن استفاده می شود. از طریق این فرآیند، ریز سنگ آهن به گلوله های کروی، مناسب به عنوان مواد خوراک در کوره های بلند برای تولید آهن خام، یا در تولید آهن احیای مستقیم تبدیل می شود.

بنتونیت در کاربردهای مهندسی عمران به طور سنتی به عنوان یک عامل تیکسوتروپیک، نگهدارنده و روان کننده در دیوارهای دیافراگم و فونداسیون ها، در تونل زنی، در حفاری جهت افقی و لوله جک استفاده می شود. بنتونیت به دلیل ویسکوزیته و پلاستیسیته در سیمان پرتلند و ملات نیز کاربرد دارد.

خواص جذب/جذب بنتونیت برای تصفیه فاضلاب بسیار مفید است. دستورالعمل‌های زیست‌محیطی متداول، خاک‌های با نفوذپذیری کم را که طبیعتاً باید حاوی بنتونیت باشند، به‌عنوان ماده آب‌بندی در ساخت و بازسازی محل‌های دفن زباله توصیه می‌کنند تا از حفاظت از آب‌های زیرزمینی در برابر آلاینده‌ها اطمینان حاصل شود. بنتونیت لایه محافظ فعال آسترهای رسی ژئوسنتتیک است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.