استفاده از صنایع چوبی پاسارگاد به دلیل وجود ماده سمی در آن ممنوع شد

اروپا و آمریکای شمالی بیشترین سهم تولید صنایع چوبی پاسارگاد جهانی را به خود اختصاص داده اند، با این حال، تولید در منطقه آسیا و اقیانوسیه دو برابر شده است و بین سال های 2014 تا 2018 افزایش 15 درصدی را به ثبت رسانده است.

علاوه بر اطلاعات در مورد محصولات جدید، فائو اکنون داده های جهانی را ارائه می دهد که تولید و تجارت الوار بازیابی شده پس از مصرف، از جمله چوب قابل استفاده مجدد را توصیف می کند. در سال 2018، مصرف چوب بازیافتی پس از مصرف از 27 میلیون تن فراتر رفت.

والتر گفت: “این داده های جدید برای نظارت بر اقتصاد زیستی دایره ای پایدار و برای درک چرخه زندگی محصولات جنگلی برداشت شده مفید هستند.”

میزان اطلاعات موجود در مورد استفاده مجدد از محصولات جنگلی به طور مداوم در حال افزایش است. در اوایل سال جاری، تیم آمار و محصولات جنگلی فائو نتایج بررسی آماری سال 2017 را در مورد استفاده از کاغذ بازیافتی بر اساس کشور و بخش منتشر کرد.

تولید گلوله‌های چوبی در سال‌های اخیر شاهد افزایش سرگیجه‌آوری بوده است که عمدتاً به دلیل تقاضای رو به رشد ناشی از اهداف تعیین‌شده توسط کمیسیون اروپا برای انرژی زیستی است.

صنایع

در سال 2018، تولید جهانی متعاقباً حدود 11 درصد افزایش یافت و به حجم 37 میلیون تن رسید و فرصت‌هایی را برای کاهش استفاده از سوخت‌های فسیلی ارائه کرد.

تولید و تجارت عمده محصولات چوبی از زمان شروع ثبت آمار جنگل ها توسط سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد در سال 1947 به بالاترین سطح خود رسیده است.

سازمان خواربار و کشاورزی  در دسامبر 2019 گزارش داد که تولید و تجارت جهانی محصولات اصلی چوبی، مانند چوب گرد، چوب اره‌ای و پانل‌های مبتنی بر چوب، قوی‌ترین رشد را در 70 سال گذشته نشان می‌دهد.

حجم محصولات چوبی تولید و عرضه شده در سراسر جهان در سال 2018 به رکورد خود رسید. افزایش سطح تجارت بین‌الملل در مقایسه با سال 2017 11 درصد بود. این سریع‌ترین افزایشی است که تاکنون در آمریکای شمالی، اروپا و منطقه آسیا-اقیانوسیه دیده شده است و بیشتر به دلیل رشد مثبت اقتصادی است.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.