اطلاعاتی درباره مواد مغذی سنجد و نقش آن ها در درمان

چندین ویژگی حسی غذا مانند طعم، قابض بودن و رنگ تحت تأثیر ترکیبات فنلی قرار دارند. آنها به عطر و طعم محصولات غذایی با منشاء گیاهی کمک می کنند (رودریگز و همکاران، 2009) و قیمت روفرشی کشدار ترک ۱۲ متری به مراتب بالاتر رفته است.

علاوه بر این، پلی فنول های موجود در رژیم غذایی ما به عنوان منبع ریز مغذی ها از بیماری های دژنراتیو مانند سرطان و بیماری های قلبی عروقی جلوگیری می کند. میزان و قابلیت دسترسی زیستی پلی فنل ها نیز مهم است (Manach et al., 2004).

دسترسی زیستی، که مقدار یک ماده مغذی مصرف شده است که به طور بالقوه برای جذب در دسترس است، تنها به هضم و رها شدن از ماتریکس غذا بستگی دارد (اتچوری و همکاران، 2012؛ جاکوبک، 2015) و طرز تهیه زیتون سیاه بسیار ساده است.

اندازه‌گیری دسترسی زیستی به انتخاب دوز مناسب و منبع ماتریس‌های غذایی برای اطمینان از کارایی تغذیه‌ای محصولات غذایی کمک می‌کند (فرناندز-گارسیا و همکاران، 2009).

سنجد

آنتی اکسیدان ها از تغییرات نامطلوب در طعم و کیفیت غذایی غذاها جلوگیری می کنند. در عین حال، آنتی اکسیدان ها نقش پیشگیرانه مهمی در برابر آسیب بافتی در بیماری های مختلف انسانی دارند.

آنها از بیماری های دژنراتیو مانند انواع مختلف سرطان ها، بیماری های قلبی عروقی و عصبی، آب مروارید و اختلالات استرس اکسیداتیو جلوگیری می کنند (Sharma et al., 2013) و پارچه مبلی ترک انتخاب خوبی می باشد.

مطالعه حاضر بر بهبود کیفیت کوکی از طریق مکمل آرد اولاستر متمرکز بود و بهترین زمان مصرف پودر سنجد را به شما خواهیم گفت.

با این حال هیچ اطلاعاتی در متون در رابطه با استفاده از آرد oleaster (آرد oleaster پوست کنده و بدون پوست) در محصولات نانوایی و محتویات فنلی آن، فعالیت آنتی اکسیدانی و زیست دسترسی آنها ارائه نشده است.

بنابراین، این مطالعه به منظور بررسی اثرات مکمل آرد اولاستر و استفاده بالقوه آن در کلوچه ها طراحی شد.

 • منابع:
  1. Effects of oleaster flour supplementation in total phenolic contents, antioxidant capacities and their bioaccessibilities of cookies
 • تبلیغات: 
  1. طی کردن مراحلی تا موفقیت مالی
  2. روغن های گیاهی: انواع، فواید و ارزش غذایی
  3. قیمت روغن حیوانی گوسفندی ممتاز
  4. فروشگاه کرم ضد افتاب مورال اپ 100میل

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.