تحقیقات در مورد آزمایش های فیزیکی پارچه مبلی

وقتی صرفاً جنبه نساجی را در نظر می گیریم، باید بیان کرد که تولید پارچه نساجی بروجرد یکی از قدیمی ترین صنایع جهان است که حجم تولید آن بیش از 88.5 میلیون تن در سال است.
این امر به ویژه برای کشورهای در حال توسعه که سهم آنها به 6/58 درصد از بازار جهانی نساجی رسیده است از اهمیت بالایی برخوردار است.
پارچه ها، به عنوان یک ماده اساسی برای، به عنوان مثال، لباس، زمینه تحقیقاتی گسترده ای از جمله: انواع، ساختار، خواص مکانیکی و صوتی، راحتی، و فرآیند تولید و همچنین اثرات زیست محیطی را فراهم می کنند.
بنابراین، در ادبیات موضوع، تحقیقات جامعی در مورد روش‌های آزمایش فیزیکی نساجی و ویژگی‌های پیشرفته می‌توان یافت.
به طور کلی، کیفیت پالت پارچه از یک سو بر اساس پارامترهایی مانند استحکام کششی، درصد کشیدگی، پارگی، بافت و قابلیت تنفس توصیف می‌شود.همانطور که توسط وانگ و همکاران کشف شد.
پارچه مبلی
شرکت های نساجی کشورهای در حال توسعه باید با مسئولیت پذیری فناوری مناسبی را انتخاب کنند که منجر به کاهش انتشار، کاهش هزینه کاهش انتشار آنها و کاهش تفاوت محصول با شرکت های کشورهای توسعه یافته شود.
Ranasinghe و Jayasooriya  با دسترسی به پایگاه داده “Ecolabel Index” مروری بر ادبیات جامع در مورد برچسب زدن بوم نساجی ارائه کردند. در مجموع 107 برچسب زیست محیطی موجود در صنعت نساجی مورد مطالعه قرار گرفت.
نویسندگان اهمیت تمرکز بر چارچوب‌های برچسب‌گذاری زیست‌محیطی منطقه‌ای یا دروازه به دروازه را به دلیل ماهیت گسترده چرخه عمر تولید محصول که طیف وسیعی از مناطق جغرافیایی را پوشش می‌دهد، نشان دادند.
دیگران ارزیابی چرخه عمر پارچه مبلی ترک ساخته شده از پنبه، پلی استر، نایلون، اکریل، یا الاستین را انجام دادند . از نظر ضایعات، یک نتیجه امیدوارکننده نیز آشکار شد.
نویسندگان به این نتیجه رسیدند که 100 درصد ضایعات نساجی را می توان برای ساخت نخ به منظور کاهش اثرات زیست محیطی و دستیابی به محصول با هزینه کم استفاده کرد. از این نخ ها می توان برای تولید پارچه جین، حوله و پارچه مبلی جدید چینی برای شلوار استفاده کرد.
 • منابع:
  1. Study on the Influence of Selected Fabrics and Stitching on the Strength of Upholstery Covers
 • تبلیغات: 
  1. ماهی گران قیمتی که با طلا برابری می کند!
  2. کشف یکی از عجیبترین موجودات جهان در اعماق اقیانوس آرام!!
  3. با استفاده از این محصولات میزان IQ خود را بالای 160 ببرید
  4. ساخت اولین خودرو با استفاده از پلاستیک

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.