خرما پیارم جنوب در خمیر دندان باعث سفید شدن دندان شد

نخل‌هاو خرما پیارم جنوب گروهی از گیاهان تک‌فیلتیک هستند، یعنی این گروه شامل یک نیای مشترک و همه فرزندان آن است.تحقیقات طبقه بندی گسترده روی نخل ها با گیاه شناسمور، که نخل ها را به 15 گروه عمده بر اساس ویژگی های مورفولوژیکی عمومی سازماندهی کرد.

طبقه بندی زیر، پیشنهاد شده توسط  تجدید نظر در طبقه بندی مور است که نخل ها را به شش زیر خانواده سازماندهی می کند. چند ویژگی کلی هر زیرخانواده در زیر ذکر شده است.

متنوع ترین زیرخانواده هستند، و یک گروه پارافیلتیک هستند، به این معنی که همه اعضای گروه یک اجداد مشترک دارند، اما این گروه شامل همه فرزندان اجداد نمی شود. اکثر نخل‌های این زیرخانواده دارای برگ‌های دارای لبه کف دست و گل‌های منفرد با سه یا گاهی چهار برچه هستند.

میوه به طور معمول تنها از یک برچه ایجاد می شود.زیرخانواده شامل نخل های کوهنوردی مانند خیزران است. برگها معمولاً پینه ای هستند. شخصیت های مشتق شده سیناپومورفی ها شامل خارهای روی اندام های مختلف، اندام های تخصصی برای بالا رفتن، امتداد ساقه اصلی خارهای بازتابنده برگ، و فلس های روی هم پوشاننده میوه و تخمدان است.

این مقاله مروری اطلاعاتی در مورد ترکیبات غذایی و عملکردی خرما  و دانه‌های آن از بیش از 80 مرجع ارائه می‌کند. گوشت خرما دارای چربی و پروتئین کم است، اما سرشار از قندها، عمدتاً فروکتوز و گلوکز است.

این یک منبع انرژی بالا است، زیرا 100 گرم گوشت می تواند به طور متوسط 314 کیلو کالری را تامین کند. ده ماده معدنی گزارش شد که عمده آنها سلنیوم، مس، پتاسیم و منیزیم بود. مصرف 100 گرم خرما می تواند بیش از 15 درصد از میزان توصیه شده روزانه را از این مواد معدنی تامین کند.

ویتامین های B کمپلکس و C از ویتامین های اصلی خرما هستند. فیبر رژیمی سرشار از فیبر 8.0 گرم در 100 گرم، فیبر غذایی نامحلول بخش عمده فیبر رژیمی خرما بود. خرما منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها، عمدتاً کاروتنوئیدها و فنول ها است.

دانه خرما در مقایسه با گوشت حاوی پروتئین 5.1 گرم در 100 گرم و چربی 9.0 گرم در 100 گرم است. همچنین دارای فیبر غذایی 73.1 گرم در 100 گرم، فنولیک 3942 میلی گرم در 100 گرم و آنتی اکسیدان 80400 میکرومول در 100 گرم است.

این اطلاعات دقیق در مورد مواد مغذی و تقویت کننده سلامتی خرما و دانه های آن، دانش و قدردانی ما را از استفاده از خرما در رژیم غذایی روزانه و دانه های آن به عنوان یک ماده غذایی کاربردی افزایش می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.