دمپایی زنانه ای که با پوشیدن آن هرگز نمی توانید بخوابید

برای این مطالعه در مورد اهمیت دمپایی زنانه ، محققان هزاران کودک را در 25 کشور مختلف مورد بررسی قرار دادند و دریافتند کسانی که در مدرسه دمپایی می پوشند، احتمالاً بیشتر مطالعه می کنند، زودتر می آیند و دیرتر می روند. آنها همچنین تأثیر آن بر نتایج تحصیلی را در تمام مسیر تا دانشگاه، با پیشرفت قابل توجه، بررسی کردند.

فایندرن یک مدرسه روستایی با حدود 150 دانش آموز است. قبل از سیاست جدید کفش، قبلاً در سال 2015 توسط آفستد رتبه بندی خوبی داشت که گفت دانش آموزان رفتار خوبی داشتند، برای جامعه کوچک مدرسه خود ارزش قائل بودند و با هم خوب بودند.

نویسنده این مطالعه، استفن هپل، استاد محیط های رسانه های جدید در دانشگاه بورنموث، از اخبار مربوط به فایندرن استقبال کرد.

او به تلگراف گفت: «یادگیری بدون کفش برای همه نیست، اما داده‌های تحقیق سخت نشان می‌دهد که هزینه‌های نظافت کمتر است، مبلمان طولانی‌تر دوام می‌آورند و با کف‌های تمیز کمتر به آن نیاز دارید. باعث صرفه جویی در هزینه می شود و پیشرفت تحصیلی نیز بهتر است.

دمپایی

«آخرین جایی که یک کودک برای خواندن می‌نشیند، یک صندلی ایستاده است و ما متوجه شده‌ایم که ۹۵ درصد آنها در خانه روی صندلی نمی‌خوانند. وقتی به تعطیلات می روند دراز کشیده می خوانند. داشتن شرایطی در کلاس مانند شرایط خانه به این معنی است که پسران بیشتری در کلاس درس می‌خوانند.»

ایده یونیفرم راحت تر در حال حاضر در سراسر اسکاندیناوی اجرا شده است. و از این رو، عملکرد تحصیلی در میان دانش آموزان سن ابتدایی به طور قابل توجهی بهبود یافت.

استفان هپل، محقق ارشد، گفت: «یادگیری بدون کفش برای همه نیست. اما داده‌های تحقیق سخت نشان می‌دهد که هزینه‌های تمیز کردن کمتر است، مبلمان طولانی‌تر دوام می‌آورند و با کف‌های تمیز، کمتر به آن نیاز دارید. این باعث صرفه جویی در پول می شود – و پیشرفت تحصیلی نیز بهتر است.

«آخرین جایی که یک کودک برای خواندن می‌نشیند، صندلی ایستاده است. ما متوجه شده ایم که 95 درصد از آنها در واقع روی صندلی در خانه نمی خوانند. وقتی آنها به تعطیلات می روند، دراز کشیده بخوانند. داشتن شرایطی در کلاس مانند شرایط خانه به این معنی است که پسران بیشتری در کلاس درس می‌خوانند.»

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.