ذرت منجمد شیرین کوچک قرمز

ذرت شیرین میزان قند بالایی دارد و جهت فراوری ، آن را به صورت نارس می چینند و چون فرایند تبدیل قند به نشاسته در رسیدن میوه و سفت شدن دانه ذرت نقش زیادی دارد ، آن را باید به سرعت وارد بازار کرد و به فروش رسانید در غیر این صورت می توان کنسرو ذرت یا ذرت منجمد شیرین آن را تهیه کرد.

هر خوشه ی ذرت با برگهایی که نام آنها کاکل می باشد محکم احاطه شده و مجموعه ای از دانه های ذرت است ؛ دانه های این گیاه به دلیل تک لپه ای بودن ردیفی هستند.

ارزش غذایی 100 گرم دانه ی ذرت به صورت تقریبی محتوی 19 گرم کربوهیدرات، 3گرم قند وپروتئین ، 2.5 گرم فیبر خوراکی، 1 گرم چربی و به مقدار کم حاوی ویتامین های A ،B1 ،B3، B9 و ث و همچنین مواد معدنی شامل آهن و منیزیم و به مقدار ناچیزی دارای آلانین ، گلوتامیک اسید ، فنیل آلانین و …. می باشد.

ذرت منجمد شیرین کوچک قرمز

خرید ذرت منجمد

خرید ذرت منجمد ذرت منجمد شده را بسیاری از تولیدی ها تهیه و به بازار عرضه می کنند که این محصول را می توان در فروشگاه های مجازی معتبر با قیمت به صرفه تری خریداری کرد زیرا در چنین پلتفرم هایی نیازی به پرداخت اجاره بها نیست و حتی افراد خانه دار نیز با راه اندازی آن می توانند به تهیه و فروش ذرت بپردازند و در صورتی که در رقابت با محصولات مشابه کارخانه ای به موفقیت دست پیدا کنند ، می توانند محصولات خود را با قیمت مناسب تری به فروشگاه ها یا مغازه داران محلی عرضه کنند و حتی صادر کننده ی آن باشند.

ذرت منجمد مکزیکی خاصیت خود را از دست نمی دهد و برای استفاده از آن حتی درفصل زمستان ،ممانعتی وجود ندارد وطعم لذیذ و تازگی خود را حفظ کرده است ، ذرت شیرین به صورت منجمد در بسیاری از سالاد ها و الویه ها مورد استفاده قرار میگیرد و خواص بسیار مفیدی دارد؛ بسیاری از بسته بندی های ذرت منجمد شده در کارخانه های دارای پروانه ساخت و تولید و نشان استاندارد و سیب سلامت تهیه می شوند که پیشرفته ترین دستگاه ها را برای طبخ و بسته بندی بدون استفاده از نیروی انسانی به کار گرفته اند. قیمت ذرت شیرین در بازار بسیار متفاوت می باشد و از فروش بالایی برخوردار است.

بسیاری از بانوان ایرانی جهت فروش خانگی این محصول و حتی مصرف روزانه ی خود ،آن را پس از طبخ دادن درون پلاستیک با یک لایه ذرت فریز می کنند .

برندهای متفاوتی از تولیدی های مختلفی وجود دارند که ذرت منحمد شده را با قیمت های گوناگونی وارد بازار می کنند این تفاوت قیمت به نوع ذرت و اینکه محصول کدام یک از کشور های ایران، چین، مکزیک یا تایلند و هند باشد، بستگی دارد.

ذرت منجمد تهران

ذرت منجمد تهران

تهران به عنوان پایتخت ، نقش مهمی در تجارت و توزیع محصول ( به ویژه ذرت منجمد شده) به سایر استان ها دارد و پیشرفت در تکنولوژی و دسترسی اسان تر این استان به سایر کشور ها موجب شده است که ذرت منجمد مکزیکی صادر و یا اطلاعات بیشتر و سبک جدید تری از بسته بندی و فراوری ذرت به ایران وارد شود؛ تهران به دلیل برقراری این تعاملات توانسته است تولیدی های بزرگ انجماد ذرت را راه اندازی کند و نیاز سایر استان ها به این محصول با ارزش را بر طرف سازد.

تهران اولین استانی بود که توانایی و علم کشت ذرت و برداشت آن را در اختیار داشت به همین دلیل با توسعه ی این علم، زمین های کشاورزی مناسب کشت این محصول را به کار گرفت ؛ به همین ترتیب بیشتر استان ها توانایی تولید، برداشت و انجماد ذرت را فرا گرفتند.

استان تهران خاک مناسبی برای کشت ذرت دارد و از طرفی آفتاب 20 الی 30 هوای تهران نیز برای رشد این محصول بسیار خوب است و با به کار گیری روش های نوین آبیاری و مدیریت آب توانسته است رتبه اول را در تولید ذرت به دست آورد و همچنین فواید ذرت بسیار زیاد می باشد.

تهران سرد خانه های بسیار بزرگی جهت انجماد و سرد سازی محصولات دارد که انجماد سازی ذرت نیز جدا از سایر محصولات نیست.

ذرت منجمد قرمز

ذرت منجمد قرمز ذرت منجمد قرمز سرشار از آنتوسیانین است و در بیماران دیابتی احتمال نفروپاتی کلیوی را کاهش می دهد و خاصیت ضد التهابی دارد طبق تحقیقات و گفته ی پزشکان، استفاده ی مداوم از این محصول باعث کاهش بیماری های کلیوی می شود و به دلیل رنگ طبیعی که دارد می توان در غذا از آن استفاده کرد و همچنین دارای انتی اکسیدان است که مانع رشد سلول های سرطانی می شوند.

در فرایند انجماد سازی، خواص ذرت ایرانی قرمز دستخوش تغییر نمی شود و به راحتی از این طریق، این محصول را در همه ی فصول سال می توان استفاده کرد .

ذرت قرمز حاصل تغییرات ژنتیکی در بذر ذرت است که به دنباله آن با ساقه ای محکم به ارتفاع 2 الی 3 متر و دارای 12 تا 16 ردیف از دانه های قرمز پررنگ می باشد این گونه ذرت کمیاب است به همین دلیل با استفاده از فرایند انجماد سازی آن را به مدت طولانی تری نگهداری می کنند. این رنگ از ذرت سریع تر رشد می کند و به اندازه ای کوچک است که داخل گلدان نیز می توان کشت کرد.

ذرت منجمد خشک

ذرت منجمد خشک انجماد ذرت خشک معمولا در بسته های 450 گرمی و 900 گرمی تهیه می شود و در تهیه ی روغن، پفیلا و کنسرو و … کاربرد دارد ؛ ذرت منجمد خشک ماندگاری فوق العاده بالایی دارد و در صورتی از کپک زدن آن جلو گیری می شود که در جای خشک و خنک نگهداری شود.

ذرت خشک حاوی مقدار زیادی منیزیم، مس، روی و فسفر و به مقدار قابل توجهی نیز دارای ویتامین های B5 و B6 و مقدار اندکی امگا3 و امگا9 می باشد.

ذرت منجمد خشک در درمان دیابت نوع 2 ، سلامت چشم ، جلوگیری از کیست های گوارشی، درمان کم خونی ، افزایش رشد مو ، افزایش سوخت و ساز بدن،مبارزه با فشار خون بالا و جوان سازی پوست نقش بسزایی دارد همچنین اثر ضد آنروژنتیک بر روی کلسترول دارد و از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری می کند.

همه ی محصولات علاوه بر خواصی که دارند ، دارای مضراتی نیز بر روی سلامت انسان هستند و ذرت منجمد خشک نیز از این قضیه مستثنا نیست؛ نیاسین یک ترکیب آلی و نوعی از ویتامین B3 می باشد که در ذرت وجود ندارد و زنان باردار و کودکان به نیاسین در ترکیب غذایی خود به شدت نیاز دارند که باید در رژیم غذایی آنان قرار بگیرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.