ریختن سنگ مرمر حرم امام رضا موجب نجات یافتن کودکی از خفگی شد

سنگ مرمر یک سنگ طبیعی است که در معماری و هنر استفاده می شود. اگرچه اکثر مردم با سنگ مرمر به عنوان یک ماده آشنا هستند، بسیاری از آنها چیز زیادی در مورد آن نمی دانند. سنگ مرمر چیست؟ او اهل کجاست؟ چرا از سنگ مرمر در خانه خود استفاده کنید؟

سنگ مرمر حرم امام رضا یک سنگ دگرگونی است که از سنگ آهک به دست می آید. این عمدتا شامل بلورهای کلسیت است. سرپانتین و دولومیت نیز یافت می شود.

تخمین زده می شود که سنگ مرمر 350 میلیون سال پیش از سنگ آهک به وجود آمده است. این ناشی از فشار سنگ ها در دمای بالا است. بنابراین سنگی است که حضور آن قبل از حضور انسان روی زمین است.

سنگ مرمر در سرتاسر جهان یافت می شود، اما چهار کشوری که بیشتر در آنها رایج است ایتالیا، اسپانیا، هند و چین هستند. در فرانسه، ذخایر مرمر در Pyrenees، در Provence و در Minervois وجود دارد.

مرمر از دوران باستان برای ساخت مجسمه ها و ساختمان های معتبر استفاده می شده است. بناهای معروفی مانند تاج محل یا ستون مارکوس اورلیوس از سنگ مرمر ساخته شده است. سنگ مرمر را در کاخ های باستانی اروپا نیز خواهید یافت.

سنگ

سنگ مرمر یک سنگ طبیعی است که در معماری برای انجام کارهای مختلف استفاده می شود. می توان آن را در حین بازسازی یا در حین ساخت یک خانه نصب کرد.

قبل از انجام هر کاری، بهتر است از یک متخصص سنگ طبیعی مشاوره بگیرید: آنها می توانند به یافتن سنگ مرمر ارزان کمک کنند، نوع سنگ مرمر مناسب خانه شما را انتخاب کنند یا حتی کار ماشینکاری برای تبدیل این سنگ طبیعی را انجام دهند.

سنگ مرمر یک ماده پرکاربرد برای کفپوش است. هم در داخل و هم در فضای باز مناسب است. می توانید آن را در اتاق نشیمن، حمام، تراس خود و غیره قرار دهید.

سنگ مرمر نیز بر روی دیوارها ظاهر می شود. به ویژه در دیوار آشپزخانه و دوش استفاده می شود. هم نقش تزیینی و هم محافظتی دارد. نیازی به گذاشتن سنگ مرمر در تمام ارتفاع دیوار ندارید.

سنگ مرمر به طور گسترده ای در آشپزخانه ها برای ساخت میز کار استفاده می شود. باید گفت که این ماده در برابر حرارت بسیار مقاوم است و از رطوبت نمی ترسد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.