زعفران ممتاز قائنات اصل که مردی برای خوردن آن پسرش را به قاچاقچی فروخت

یکی از گران ترین گیاهان جهان در منطقه زعفران می باشد. با توجه به آغاز فصل برداشت گیاه زعفران که می تواند مایعی را تا 100 هزار برابر وزن خود به رنگ زرد درآورد و در بخش های بسیار وسیعی مانند صنایع آرایشی و بهداشتی، غذایی و دارویی استفاده می شود.

مطالعات روی زعفران ممتاز قائنات اصل به حدی افزایش یافته است که یک ماه پیش کتابی با گردآوری این مطالعات منتشر شد. این مطلب را آماده کرده ام تا به شما اعلام کنم که زعفران دیگر فقط ادویه ای نیست که در زردچوبه استفاده می شود.

زعفران دارویی است که برای مصارف مختلف در سیستم های طب سنتی استفاده می شود. هنگامی که تحقیقات با روش های عصر ما انجام می شود، ظهور اثرات جدید و همچنین نتایج تأیید کننده تأثیرات قدیمی آنها نشان می دهد که درمان های عامیانه و سیستم های طب سنتی را نباید دست کم گرفت.

در یک مطالعه بالینی کنترل شده با دارونما، به 61 بیمار 15 میلی گرم زعفران و کروسین دو بار در روز به مدت 12 هفته داده شد و مشخص شد که این دارو در اندازه گیری اثر موثر است. مشخص شد که نسبت به داروهای اسکیزوفرنی استفاده شده بهتر تحمل می شود و عوارض جانبی ندارد.

زعفران

مطالعات درون تنی و بالینی زیادی در مورد پیشگیری، تأخیر و درمان دژنراسیون ماکولا وجود دارد که عموماً به آن لکه زرد می گویند. گفته می‌شود که فرآورده‌های زعفران چه در مطالعات in-vivo و چه بالینی بر دژنراسیون ماکولا تأثیر مثبت دارد و حتی می‌توان از آن در درمان استفاده کرد.

بسیاری از مطالعات in-vivo و in-vitro در مورد اثرات آن بر سیستم ایمنی، ضد التهابی، افزایش دهنده اپیتلیزه، ضد دیابت، کاهش چربی خون و بیماری های عصبی وجود دارد. این دارو تأثیر مستقیمی بر اختلال نعوظ ندارد، اما بیان شده است که اثر ضد افسردگی می تواند برای فرد تسکین یابد.

به طور کلی، هیچ عارضه جانبی با دوز 1.5 گرم در روز مشاهده نشد. سمیت بسیار کم حتی زمانی که در دوزهای بالا تجویز می شود، تشخیص داده شد. بنابراین، آن را بی خطر و غیر سمی می دانند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.