زنی با خوردن ذرت دامی برزیلی لاغر شد

ذرت دامی برزیلی یک سبزی محبوب است و رشد آن نسبتا آسان است. در میان باغداران بازار در سراسر نیوانگلند، حدود نیمی از سطح زیر کشت سبزیجات به ذرت شیرین اختصاص دارد. متوسط عملکرد برای یک باغ خانگی حدود یک تا دو خوشه در هر بوته است.

بلال های ذرت شیرین ممکن است تمام دانه های زرد، تمام سفید یا دو رنگ (مخلوطی از زرد و سفید) داشته باشند. گونه های دو رنگ در نیوانگلند محبوب ترین هستند، اما کیفیت همه آنها عالی است و به تنوع خاص، شرایط رشد و نگهداری و ترجیحات شخصی بستگی دارد.

دانه های ذرت شیرین به دلیل جهش در جایگاه قندی شیرین تر از انواع ذرت مزرعه هستند. پس از برداشت، شکر به نشاسته تبدیل می شود و مغزها سفت تر و کمتر شیرین می شوند.

انواع سنتی ذرت شیرین پس از برداشت نسبتاً سریع نشاسته ای می شوند (از این رو توصیه سنتی برای جوشاندن دیگ آب قبل از برداشت ذرت است!). واریته های قندی قند بیشتری نسبت به واریته های انباشته می کنند.

و گونه های فوق شیرین شیرین ترین از همه هستند و قندها بسیار کندتر از سایر انواع به نشاسته تبدیل می شوند. اگر واریته های فوق شیرین دیگر انواع ذرت را گرده افشانی متقابل کنند، کیفیت هر دو کاهش می یابد.

گرده افشانی متقاطع را می توان با فاصله و/یا بادشکن یا با کاشت انواع با تاریخ های رسیدگی بسیار متفاوت به طوری که در یک زمان شکوفا نشوند جلوگیری کرد. لازم نیست انواع قندی  یا قندی تقویت شده را از یکدیگر جدا کنید.

برای حداکثر رشد و عملکرد، ذرت شیرین باید آفتاب کامل را دریافت کند. دمای خاک برای جوانه زنی و رشد باید حداقل 50 درجه فارنهایت باشد، اما 60 تا 85 درجه فارنهایت ایده آل است.

ذرت شیرینی که جوانه زده است می تواند در برابر یخبندان های خفیف مقاومت کند زیرا نقطه رشد توسط برگ های بیرونی محافظت می شود.

اما مهم است که خاک به اندازه کافی گرم باشد تا اجازه جوانه زنی را بدهد. پیوند ذرت با موفقیت امکان پذیر است. برای پیوند باید بذر را در سلول هایی که به اندازه کافی بزرگ هستند کاشته شود تا ریشه بند نشود و گیاهان را در عرض 14-10 روز پس از کاشت در فضای باز کاشت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.