فصل مناسب کاشت و تولید تخمه آفتابگردان

 آسیب پرنده سیاه به طور کلی در میسوری در اکثر نقاط جزئی رسیدن به خاک سفت در دفینه است. کاشت در ماه مه معمولاً با به دست آوردن یک غرفه خوب از آفتابگردان بهترین نتایج را به همراه دارد.

کاشت های بعدی معمولاً به صورت دوبار بعد از گندم انجام می شود. آفتابگردان به عنوان دو محصول بعد از گندم با سویا قابل رقابت است.

همانطور که در بخش تناوب زراعی در بالا توضیح داده شد، می توان آن را کمی دیرتر کاشت و تا حدودی نسبت به دانه سویا به سرما مقاوم تر است.

بهترین رویکرد برای انتخاب نرخ بذر، استفاده از یک رب انار جمعیت گیاهی هدف به جای کاشت بذر بر اساس تعداد پوند در هکتار است.

تخمه آفتابگردان

اندازه دانه آفتابگردان می تواند بسیار متفاوت لباس چرم دخترانه باشد، بنابراین صرفاً با پوند در هکتار می توان تعداد بسیار متفاوتی از گیاهان را در هر هکتار ایجاد کرد.

برای خاک های متوسط ​​یا کمتر از حد متوسط، نرخ بذر در محدوده 20000 تا 24000 بوته در هکتار مناسب است.

نرخ کمی بالاتر در خاک های پرمحصول بهتر است، در محدوده 22000 تا 26000 بوته در هکتار. این تعداد دانه در هکتار تقریباً برابر است با چند پوند در هکتار، بسته به اندازه بذر واریته خاص و تعداد دانه.

اکثر کشاورزان با کاشت ردیفی گل آفتابگردان را در فاصله ردیفی 30 اینچی می کارند، اما ردیف های 15 اینچی را می توان با کاشت های ردیفی با موفقیت انجام داد.

اگر کاشت ردیفی در دسترس نباشد، استفاده از مته غلات برای گل آفتابگردان مفید است، اما گرفتن یک پایه یکنواخت خوب با مته نسبت به کاشت ردیفی چالش برانگیزتر است.

هیچ مزیت عملکرد قابل توجهی برای تعبیر خواب تخمه آفتابگردان در ردیف های باریک حفاری شده بیش از ردیف های 15 تا 30 اینچی وجود ندارد.

 • منابع:
  1. Sunflowers: A Versatile Native Crop
 • تبلیغات: 
  1. خانوده ای که بر اثر گاز گرفتگی جان خود را از دست دادند!
  2. با کمک مربا آلبالو از حمله عقرب در امان بمانید
  3. گونی کنفی برنج قهوه رولی
  4. گلخانه ای که با صابون تزیینی به پرورش گل می پردازد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.