مصرف اویشن کوهی در سال 1401 موجب پوسیدگی دندان ها می شود

آویشن گیاهی با برگ‌های سبز خاکستری و عطر و طعمی شدید است که بومی حوزه مدیترانه تا آب و هوای خشک‌تر، تا غرب آسیا و جنوب اروپا است.

اگرچه بیش از 60 گونه آویشن یا اویشن کوهی در سال 1401 وجود دارد، “آویشن معمولی” یا “آویشن باغی” رایج ترین نوع آویشن مورد استفاده در آشپزی است. آویشن طعمی قوی به غذا می‌افزاید و هنگام خوردن تازه یا خشک، یا هنگام خیساندن و نوشیدن چای، فواید سلامتی دارد.

قبل از پرداختن به جزئیات، تأیید می کنیم که این اطلاعات در اینجا کلی و فقط برای راهنمایی است، بنابراین نباید از آویشن یا محصولات آن در رژیم درمانی خود برای هر بیماری استفاده کنید، بلکه ابتدا با پزشک مشورت کنید، زیرا آویشن ممکن است برای درمان مناسب نباشد. گروه های خاصی مانند زنان باردار.

آویشن گیاهی با برگ های سبز خاکستری و عطری غلیظ است که طعمی قوی به غذا می بخشد و هنگامی که به صورت تازه یا خشک یا دم کرده و به عنوان چای نوشیده شود، فواید سلامتی دارد.

آویشن را می توان به غذای خود اضافه کرد، آن را به عنوان چای نوشید، با روغن آویشن غرغره کرد، به عنوان اسانس روی پوست مالید و یا حتی استنشاق کرد. علیرغم صحبت‌های زیاد در مورد فواید سلامتی آویشن، تحقیقات علمی در بسیاری از زمینه‌ها وجود ندارد یا تنها بر تحقیقات حیوانی تکیه دارد.

اویشن

با این حال، داده ها نشان می دهد که آویشن دارای برخی از مزایای سلامتی بالقوه است، مانند: میشل آکل، متخصص تغذیه گفت: آویشن حاوی مس، آهن، منگنز و ویتامین B است و همچنین دارای فنل است که مواد ضدعفونی کننده و ضد باکتری است.

میشل افزود در مصاحبه با برنامه الجزیره – آویشن به خلاص شدن از شر خلط کمک می کند و علائم ذات الریه را تسکین می دهد و روغن آویشن طبق مطالعات ممکن است در درمان آکنه فوایدی داشته باشد.

روغن آویشن به طور مکرر در دهانشویه ها برای کمک به رفع بوی بد دهان، پیشگیری از التهاب لثه و کمک به درمان پاتوژن های دهان استفاده می شود. آویشن تازه یا خشک را می توان به عنوان جایگزین نمک هنگام پخت و پز استفاده کرد تا به کاهش مصرف نمک یا کنترل فشار خون بالا کمک کند.

خواص ضد التهابی آویشن ممکن است به تسکین درد کمک کند.مطالعات نشان داده‌اند که مکمل‌های آویشن مانند ایبوپروفن، درد گرفتگی‌های قاعدگی را تسکین می‌دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.