خرید کنسرو ذرت شیرین سحر

دانه ذرت شیرین، و ذرت بو داده منبع غنی فیبر محسوب می شود، همچنین حاوی مقدار قابل توجهی ویتامین، پروتئین و مواد معدنی مورد نیاز بدن است، به عنوان مثال از ویتامینهای گروه بی، ویتامین سی و املاح معدنی فسفر و کلسیم نام می بریم که نقشی حیاتی در حفظ سلامت بدن ایفا می کنند.

یکی از مواردی که در هنگام خرید ذرت شیرین باید در نظر گرفته شود، میزان نرمی دانه است، چرا که هر چه ذرت، تازه تر باشد، تردتر به نظر می رسد و بالعکس خشک بودن دانه ذرت نشان دهنده کهنگی، همچنین پایین بودن میزان قند و بالا بودن درصد نشاسته موجود در آن می باشد.

یکی از مهم ترین مسائلی که در هنگام خرید ذرت شیرین، توجه مشتریان را به خود جلب می کند، این است که برخی نمونه های ذرت، دارای دانه های زرد یا سفید می باشند و برخی دیگر دارای دانه های دو رنگ بوده و اصطلاحاً دو رگه نامیده می شوند.

شایان ذکر است که گونه های مختلف ذرت از نظر میزان رنگدانه موجود در دانه ها با یکدیگر فرق دارند، به همین علت برخی از آنها زرد رنگ بوده و برخی دیگر سفید یا دو رگه می باشند.

به طور کلی بهترین روش برای انتخاب و خرید ذرت شیرین تازه و مرغوب، و یا کنسرو ذرت این است که چند دانه از آن را امتحان کرده و طعم ذرت را بچشیم، زیرا همان طور که در قسمت های قبل توضیح داده شد، ویژگیهایی مثل ریز یا درشت بودن، رنگ، میزان کشیدگی یا کلفت بودن و شکل ظاهری دانه های ذرت به هیچ وجه نشان دهنده طعم خوب یا میزان شیرینی آنها نیستند.

کنسرو ذرت شیرین سحر

کنسروها در طول زندگی بشر کمکی زیادی به او کردند زیرا کنسروها غذاهای قابل حمل هستند که میتوان آنها را همه جا با خود برد و ماندگاری بسیار بالایی هم دارد که یکی از همین موارد کنسرو تن ماهی می باشد که راحتی را برای همه به ارمغان آورده است.

دانه‌های ذرت پس از گرده‌افشانی تشکیل می‌شوند و با پر شدن از قند (نشاسته)، پروتئینها و لیپیدها رشد می‌کنند، قبل از اینکه در ماه اکتبر کاملاً رسیده شوند.

ذرت زمانی برداشت می‌شود که دانه‌ها شروع به زرد شدن می‌کنند و زمانی که نقطه سیاهی در پایه هسته دیده می‌شود و برای شرایط نگهداری بهینه، ذرت به یک محیط خشک (بین 9 تا 15 درصد حداکثر رطوبت) نیاز دارد.

کنسرو ذرت شیرین سحرذرت در ابتدا در کشورهایی با آب و هوای نیمه گرمسیری یا گرمسیری کشت می شد، بهترین محصول تولید شده از ذرت،  ذرت شیرین سحر می باشد که راحتی را برای همه فراهم کرده است تا دیگر نیازی به وقت تلف کردن برای خریدهای طولانی نداشته باشید.

ذرت به طور کلی در تابستان رشد می کند، اگرچه در برخی از کشورهای دارای آب و هوای گرمسیری، مانند سنگال، برداشت دوم در فصل خشک امکان پذیر است.

دانه‌های ذرت پس از گرده‌افشانی تشکیل می‌شوند و با پر شدن از قند (نشاسته)، پروتئینها و لیپیدها رشد می‌کنند، قبل از اینکه در ماه اکتبر کاملاً رسیده شوند.

طرز تهیه کنسرو ذرت شیرین

درست است که می توانیم ذرت هارا به راحتی ازسوپرمارکت ها و فروشگاه ها خریداری کنیم اما طرز تهیه کنسرو ذرت خشک شده درمنزل نیز بسیار راحت است.

با توجه به این موضوع که ذرت تازه فقط در فصل های گرم سال می توان تهیه کرد پس ذرت ها را به صورت کنسرو شده درست و ذخیره کنید که برای 6 ماه دیگر سال نیز داشته باشید تا با آن بتوانید غذاهای لذیذ را آماده کنید.

ذرت یا نخود فرنگی هایی که شما در خانه فریز می کنید خیلی بهتر از کنسروهای آماده یا ذرتهای فریز شده بیرون است.

طرز تهیه کنسرو ذرت شیرینمواد مورد نیاز برای طرز تهیه کنسرو ذرت شیرین ( بلال یا ذرت، نمک، شکر، آب) اگر می خواهید از بلال برای کنسرو استفاده کنید بهتر است از بلال های مکزیکی استفاده کنید که این بلال ها باب کنسرو کردن و مخصوص ذرت مکزیکی است که دانه های بزرگتر و نرمتر و بدون مو هستند.

نکته مهم قبل از فیزیر کردن ذرت ها این است که نباید ذرت ها داغ باشد و داخل بسته بندی که قرار است ذرتها را بریزیم هوا برود و این را بدانید که انجماد باعث از بین بردن باکتری ها نمی شود بلکه باعث متوقف شدن رشد آن می شود.

وقتی که می خواهید ذرت هارا از طرز فیریز کردن به صورت خشک استفاده کنید اول باید ذرت هارا بپزید و زمان میانگین برای پخت ذرت 10 دقیقه است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.