قیمت خرید بذر ذرت شیرین علوفه ای

اغلب کشاورزان و تولید کنندگان بزرگ محصولات کشاورزی و زراعی بذر ذرت را در تناژ بالا برای استفاده های خود تهیه می کنند و معمولا برای کشت ذرت از مقدار زیادی بذر استفاده می کنند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

این محصولات در فروشگاه ها و مراکز پخش محصولات کشاورزی و نهال فروشیها موجود می باشد که معمولا در حجمهای عمده و به صورت کلی به فروش می رسند.

نکته ای را دکه در هنگام کاشت این محصول باید رعایت کرد و بدان توجه داشت و تمامی کشاورزان به افراد تازه کار توصیه می کنند این است که در زمان آبیاری باید به اندازه مورد نیاز آب مصرفی دقت داشت تا هم محصول دچار پوسیدگی و خرابی نشود و هم از هدر رفت آب جلوگیری به عمل آید.

رطوبت بد ترین دشمن و ویران کننده ترین عمل خرابی بذر ذرت می باشد که برای نگهداری بذر ذرت باید به نکات آن دقت داشت و رعایت برخی از موارد می تواند بذرها را از آفت حفظ کند خرید بذر ذرت باکیفیت یکی از مهمترین نکات می باشد که باید به آن توجه داشت.

اگر در بین بذرها رطوبت به وجود بیاید زمینه تولید قارچ و حمله حشرات به وجود می آید و کیفیت بذر کاهش می یابد حرارت و گرما نیز می تواند بر کیفیت و روند تنفسی بذر موثر باشد و باکتری و آفات در محیط بذرها تولید مثل می کنند و باعث خراب شدن بذرها می شوند.

جوندگان و حیوانات موذی یکی دیگر از تهدیدات بذر نخود فرنگی و ذرت به حساب می آیند که باید انباری که برای بذر انتخاب می شود از ورود هر گونه حشره و حیوان موذی در امان باشد و قابلیت نفوذ پذیری این موجودات به داخل انبار میسر نباشد.

بذر ذرت شیرین

همان‌ طور که گفته شد ذرت شیرین یکی از گیاهان آمریکای مرکزی و مکزیک است که در اکثر نقاط جهان کشت و برداشت می ‌شود و یکی از انواع گونه های بذر ذرت که رشد بسیار سریعی هم دارند ذرت پاپ ‌کورن است که برای ساخت پاپ‌ کورن از آن استفاده می‌ شود و این ذرتها پس‌ از تفت دادن بر روی ماهیتابه و کمی روغن و نمک به پاپ کورنهای بسیار خوشمزه تبدیل می‌ شوند.

از گونه های بسیار خوشمزه و شیرین ذرت می ‌توان به ذرت تایسون اشاره کرد که بذر ذرت شیرین تایسون در سایتهای مختلف در کنار بذرهای دیگری چون بذر کتان به فروش می‌ رسد.

بذر ذرت شیرینیکی دیگر از گونه های ذرت، ذرت بلال است که در ایران بسیار کشت می ‌شود و طرفداران خاص خود را نیز دارد و این ذرت برای بلال بسیار عالی بوده و ترد و شیرین و خوشمزه است و در تهیه سالادها مثل سالاد کلم سفید ذرت نیز از آن استفاده می شود قیمت بذر ذرت شیرین نیز بسته به قیمت بازار دارد.

و اما از ویژگیهایی که این ذرت دارد مقاوم بودن، شیرین بودن و متناسب بودن آن است و این ذرت توانایی سازگاری با شرایط مختلف آب ‌و هوایی و تنشهای محیطی را دارد و همچنین این ذرت سوپر شیرین است و رنگ آن به رنگ زرد می ‌باشد بلالهای آن با پوشش برگی سبز تیره به‌ طور کامل نوک بلال دانه ها را پوشش داده‌ است و از بقیه ذرتهای موجود در بازار بسیار سنگین تر است و دانه های ذرت بسیار درشت و شیرین و خوشمزه است و همچنین شرایطی مانند درجه‌ حرارت محیط بر روی زو درس و دیررس بودن رسیدن این ذرت تاثیر گذار است.

بذر ذرت علوفه ای ماکسیما

از آنجا که بذر ذرت و از جمله بذر ذرت شیرین با عرضه و تقاضای بسیاری مواجه است این گیاه نیز دارای انواع و برندهای مختلفی می باشد که بذر ذرت علوفه ای ماکسیما یک نوع از آن می باشد.

حیوانات نیز مانند هر موجود زنده ای نیاز به پروتئین و ویتامین دارند و برای تامین آن نیاز دارند که از بذرهای مفید را در سبد غذایی آنها بگنجانید که بذر ذرت از جمله بذرهایی است که امتحان خود را پس داده است.

بذر ذرت علوفه ای ماکسیماهر کدام از بذرهای ذرت دارای ویژگیهای مختص به خود می باشد که برای کاشت در یک منطقه آب و هوایی مناسب می باشد که از جمله آنها می توان به بذر ذرت علوفه ای مغان اشاره کرد.

همچنین با استفاده دام از این بذر حیوان کمتر دچار تشنگی می شود می توان گفت که با یونجه که غذای اصلی دامها می باشد به جهت کربوهیدرات موجود در آن برابری می کند که بسیاری از دامداران به دلیل قیمت مناسب آن ترجیح می دهند بذر ذرت را نسبت به کاه و یونجه بیشتر مورد استفاده قرار دهند.

در بین دامداران بذر ذرت و از آن جمله بذر ذرت سیمون بسیار محبوب می باشد زیرا که از صرفه اقتصادی بالایی برخوردار است بهتر است به جای اینکه بذر ذرت را در انبارهای بزرگ و بر روی هم دیگر ذخیره کنید آنها را به در بسته بندیهای سیلاژ تهیه نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.